NOORTE LOOVUS- JA LOODUSLAAGER

                     “MINA OLEN SIIN “


                                    „MAASTIKUKUNST KUI PIIRKONNA MAINEKUJUNDUSE ELEMENT“pilt Sandra Laas

NOORTE LOOVUS- JA LOODUSLAAGER “Mina olen siin”

2023. aasta kevad-suvel suvel toimus Pandivere ja põhjaranniku põhi- ja gümnaasiumiealistele noortele mõeldud maastikukunstiprojekt, eesmärgiga ühendada kahe piirkonna noored ja noorsootöötajad, avastada põnevaid looduslikke vaatamisväärsusi ning luua üheskoos midagi uut ja ägedat.


Alustasime kevadel, mil toimus ühine ekskursioon Tallinnasse - külastasime PROTO avastustehast,Vivita Eesti laste loomelaborit ning osalesime Presicous Plasticu töötoas.

Maikuus tegime kahepäevase ringsõidu Pandiveres ja kirderannikul -
sõbrunesime, kasvatasime kambavaimu ja näitasime üksteisele oma kodukandi põnevamaid paiku. See oli eelsoojendus suvisteks laagriteks.
Ringsõidu käigus uurisime, mis on looduslik tasakaal ja mida saame meie looduselt õppida. Ühtlasi vaatlesime, kuidas mõtlevad kunstnikud, kes loovad keskkonda sobivaid kunstiteoseid ning kogusime inspiratsiooni, kuidas meie kodukandi ägedamad paigad möödujale ja miks mitte tervele maailmale meeldejäävaks teha.

Suvel tulime kaheks suviseks laagriks kokku Jõgevamaal Kuremaa lossis, kus asusime meeskondades tegutsema.

Laagrite eesmärk oli anda noortele julgustust ja tutvustada esmast sõnavara kunsti keeles mõtlemiseks ja nägemiseks. Soov oli luua midagi, mida esitleda ja hiljem foto või videona jagada.
Neil, keda kõnetasid rohkem etenduskunstid, oli võimalus luua tantsuetendus maastikul.  
Teine laager lõppeski avaliku näitustuuri-etendusega Kuremaa lossi ümbruses ja jätkusündmusena valmis rändnäitus projekti vältel tehtud meeleolukatest fotodest ja videotest. 

Meeskondi juhendasid oma ala spetsialistid, kes tegid sissejuhatuse maastikukunsti, improvisatsiooni ja loova tantsu põnevasse maailma, aitasid ellu viia lennukaid ideid ning neid kunstilisse vormi valada.

Meie juhendajad olid Triinu Jürves, Kaarel Kütas, Mari Viiard, Kristin Tagam, Teele Altmäe, Faristamo Eller ja Erki Aule.  

Noori toetasid projektis osalevate valdade noorsoo- ja kultuuritöötajad  Sandra Laas, Maarja-Liisa Lepsalu, Alissa Silenko,
Egle Pent, Reena Curphey, Aleksandr Zrajev ja Riia Tallerman.

Korraldajate eesmärk oli tuua kokku, integreerida ja võimestada kahe piirkonna, Pandivere ja kirderanniku noori ja andekaid tulevikutegijaid, panna proovile nende loovus ja kujutlusvõime ning luues kunsti, õppida meeskonnatööd ja sotsiaalseid oskusi. Korraldajate suurim ootus ja lootus on, et edukast koostööst sünnivad järgmised põnevad ettevõtmised. 

Näituse info:


PILDID
https://drive.google.com/drive/folders/1_La5m48prrwJxtH2j56WFwgJm48QMTQT?usp=sharing

VIDEO


Projekti korraldas MTÜ PAIK ja MTÜ Kirderanniku Koostöökogu

Projektijuhid: Liisa Taul ja Edina Csüllög

Projekti tööpealkirjaga “Maastikukunst kui piirkonna mainekujunduse element” toetas Leader Programm

Koostööpartnerid: Kuremaa loss, Kuremaa Avatud Noortekeskus, Klaasissepp OÜ, Kuremaa Saeveski, MTÜ FUFF, Heljum Film

 

LAAGRITE KAVA

1. laager  13.07 - 15.07

Roteeruvad õpitoad ja konsultatsioonid juhendajate käe all; meeskonnatöö harjutused ja mängud; ühised ringkäigud ning õhtune meelelahutus.
Ettevalmistused produktiivseks tegutsemiseks teises laagris.


2. laager 03.08 - 06.08

Valmivate teoste planeerimine ja visandamine “spetsialiseerunud” meeskondades (värv ja maastik / tants). Ehitamine, katsetamine, harjutused ja proovid. Õhtused filmid ja meelelahutus.
Viimasel laagripäeval valminud tööde avalik esitlus ja jäädvustamine.September-Oktoober 

Rändnäitus (fotod, videod) suvistes laagrites valminud töödest ja tegemistest Pandivere ja kirderanniku kogukonnakeskustes. Kokkutulek, uuteks ideedeks hoogu andmine ja sõprussidemete tugevdamine. Rohkem infot: 
Edina Csüllög

sara.kisari@gmail.com


Hea külastaja, Soome-Ugri Filmi Festivali koduleht on hetkel arendamisel. Oleme loomas uut mitmekeelset veebikeskkonda, et veelgi paremini edendada Soome-Ugri väikerahvaste filmitegijaid.

Уважаемый посетитель, сайт финно-угорского кинофестиваля находится в стадии разработки. Мы находимся в процессе создания нового веб-сайта для лучшего продвижения возможностей финно-угорских кинематографистов.

Dear visitor, Finno-Ugric Film Festival website is currently under development. We are in the process of creating a new multi-language website for better promotion oportunities of Finno-Ugric small nation filmmakers.